The Card Counter

Kart Sayıcı

IMDB: 6.2

10 1 7 0

Tür: Gerilim, Suç, Dram,

Yapım: 2021

Yönetmen: Paul Schrader ,

Oyuncular: Oscar Isaac , Tiffany Haddish , Tye Sheridan , Willem Dafoe , Alexander Babara , Bobby C. King , Ekaterina Baker , Dylan Flashner , Adrienne Lau , Joel Michaely ,

Film Özeti: Film, bir kumarbaz ve eski asker olan William Tell'in hikayesini anlatıyor. Tell, yalnızca kartlarla oynamak istiyordur. Ancak kumarhanedeki hükümdarlığı Cirk geldiği zaman alt üst olur. Genç ve hırslı bir adam olan Cirk, William Tell'den yardım isteyecektir. Tell, Cirk ile ortak çıkarları olabileceğini düşünür. İkili birlikte kumar finansmanı La Linda'dan destek almaya başlarlar ve birlikte bir kumarhaneden diğerine gitmek üzere yollara düşerler. Tell, bir anda kendini karanlık geçmişine dönmüş olarak bulacaktır.

Film hakkında ne düşünüyorsun?

  • ayçobanı - 7 gün önce
    Nedense filmi beğendim diğer filmlerdeki gibi ırak işgalinde müslümanlara sistematik işkence yapan şerefsiz onursuz amerikan piçlerinin ülkelerine döndüklerinde yaşadıkları uyum sorunlarını konu edinmiyor.Film günah çıkartmıyor kahraman aracılığıyla, zaten kendi de söylüyor kahraman hiçbir sebep yaptığımız şeylere gerekçe olamaz diye.Ben daha çok vatan bayrak onur diye kandırılarak cani bir katil haline getirilmiş bir askerin hikayesi olarak okuyorum.Öyle kayıp bir ruh haline gelmiş ki hiçbir amacı yok tutunabildiği tek şey anlık olaylar delirmemek için bulduğu tek yöntem askerde ve hapishanede aldığı disiplin. amaç olaraksa genç bir adamın hayatına dokunmayı seçiyor.Kendi hapishanesinde yaşayan bir insana ceza veremezsiniz gibi bir alt metne sahip.Dürüst bir film.

    Bu yorum spoiler içeriyor, yine de okumak istiyorsanız tıklayın.

  • Mert - 7 gün önce
    Fena değil biraz durağan bir film olmuş.Amerikanın ırak’a demokrasi falan götürmediğini insanlara zulüm götürdüğünü anlatan bir film .

    Bu yorum spoiler içeriyor, yine de okumak istiyorsanız tıklayın.

Ayarlarım
Profil resmini düzenle
Sil
Yükle
Şifreni Güncelle
KaydetÇıkış Yap